نماینده ولی فقیه در استان البرز:

فتنه گران به دنبال فراموشی حماسه نهم دی هستند

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: امروز کسانی که سعی می‌کنند حماسه نهم دی به فراموشی سپرده شود فتنه‌گر هستند.

خبرگزاری مهر: آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌ سیاسی این هفته نماز جمعه شهرستان کرج با اشاره به انکه قدرت استکباری عالم از ایران سیلی محکمی خورده است، اظهار کرد: به همین منظور دلش با ما صاف نخواهد شد و دائماً دشمنی و شیطنت می‌کند و از هر فرصتی برای کینه‌ورزی استفاده خواهد کرد.

آیت الله حسینی همدانی یکی از این فرصت‌ها را انتخابات سال ۸۸ اعلام کرد و گفت: استکبار در انتخابات سال ۸۸ به دنبال برهم زدن آرمش کشور و ایجاد درگیری بود.

وی با اشاره به اینکه فتنه سال ۸۸ برنامه‌ریزی شد تا منجر به براندازی نظام شود، گفت: در این مسئله جای شکی نیست و اگر کسی بخواهد شک کند نشان از ساده‌لوحی‌اش دارد. خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه منافقان داخلی و دشمنان خارجی تلاش کردند مردم را در مقابل همدیگر قرار دهند، گفت: آن‌ها تلاش کردند مردم نسبت به‌نظام بی‌اعتماد شوند خیانتی که منافقان و فتنه گران داخلی که به سران فتنه مشهور هستند، انجام دادند فراهم کردن فضا برای دشمنان برای براندازی نظام بود.

وی با اشاره به اینکه در پی حوادث ۸۸ مردم برای مدتی سردرگم شده بودند، گفت: عده‌ای علیه نظام و آرمان‌های نظام شعار دادند نظام را متهم به‌دروغ و خیانت‌درامانت انتخابات کردند و از همه جریانات داخلی و خارجی مخالف نظام اقدام به یارگیری کردند.

برخی پس از فتنه ۸۸ اقدام به اردوکشی خیابانی کردند آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه برخی از سران فتنه سالیان طولانی در پست‌های کلیدی کشور مشغول به فعالیت بودند، گفت: سران فتنه در زمین دشمنان نظام بازی کردند در این شرایط پیچیده بخشی از وسیعی از نخبگان و تعدادی از نیروهای هوادار نظام در دامن غفلت، قدرت‌طلبی و هواپرستی افتادند و شروع به مخالفت کردند و به اردوکشی خیابانی پرداختند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: در این فضای بسیار خطرناک رهبر معظم انقلاب اسلامی برای خروج از این فتنه که نظام را تهدید می‌کرد و انقلاب را مورد هجمه قرار داده بود دو راهبرد مهم روشنگری و بصیرت دهی را ارائه کردند. وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص فتنه شروع به روشنگری بصیرت دهی به آحاد مردم کردند، گفت: رهبری اهداف فتنه گران داخلی و خارجی را برای مردم روشنگری کردند.

خطیب جمعه کرج بابیان اینکه رهبری اقدام به جدا کردن بدنه مردمی از فتنه گران و عوامل خارجی کردند، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خردادماه سال ۸۸ با برخی از این افراد صحبت کردند در طول یک هفته به‌صورت خصوصی افراد را خواستند و در بیست و هفتم خرداد در نماز جمعه ابعاد توطئه را تشریح و سپس دستور یک‌هفته‌ای برای بررسی آرا را صادر کردند.

رهبری پس از حوادث ۸۸ به هیچ نهادی بی اعتماد نشدند وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی با ستاد انتخاباتی کاندیداها جلسه گذشتند، گفت: پس‌ازاین اقدامات، ایشان شروع به روشنگری کردند و در طول این مدت به هیچ نهادی بی‌اعتماد نبودند کسی را عزل نکردند حتی عضویت عناصر فتنه در مسئولیت‌های حساسی که داشتند را لغو نکردند.

وی بابیان اینکه ارتش و سپاه در خصوص فتنه ۸۸ وارد عمل نشدند، گفت: نیروی انتظامی به‌عنوان یک نیروی قانونی که باید در مسائل اجتماعی ایفای نقش کند به مسائل فتنه ۸۸ ورود کرد زیرا بحرانی به آن معنا به وجود نیامده بود که ارتش و سپاه ورود کنند.

خطیب جمعه کرج پرداختن به زوایای مختلف مسئله فتنه و آثار داخلی و خارجی که برای نظام در برداشت را مهم خواند و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از هشت ماه نصیحت، ارشاد و روشنگری با تدبیری هوشمندانه و حکیمانه غبار فتنه را نشاندند و آن را کنترل کردند و سحر فتنه با حماسه نهم دی مردم ولایتمدار ایران اسلامی باطل شد.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه گفت: امروز کسانی که سعی می‌کنند حماسه نهم دی به فراموشی سپرده شود فتنه‌گر هستند کسانی که ساکت فتنه بودند و به این جریان کمک کردند فتنه‌گر هستند.

وی با ابراز تأسف از اینکه در فضای به وجود آمده عده‌ای در مصادر امر قرار گرفتند و جز ضرر برای نظام چیزی نداشتند، گفت: آن‌ها فرصت‌های خدمت را سوزاندند.

پیام های حماسه نهم دی زنده است نماینده ولی‌فقیه در استان البرز از نهم دی به‌عنوان یوم‌الله یادکرد و گفت: یاری‌رساندن به امت اسلامی را می‌توان در حماسه نهم دی دید در این روز یاس و ناامیدی از آن استکبار شد حضور مردم در حماسه نهم دی‌ماه پیام‌های فراوانی داشت که هم‌اکنون این پیام‌ها زنده است.

وی افزود: آنانی که پیام حماسه نهم دی‌ماه را نشنیده‌اند، بشنوند که نهم دی می‌گوید به فضل پروردگار انقلاب زنده است و با حضور مردم و هدایت رهبری به سمت اهداف خود در حال پیشروی است. آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه مردم به‌نظام اسلامی و تداوم آن اعتماد و اعتقاد دارند، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند حماسه نهم دی‌ماه نمونه‌ای بود از همان خصوصیتی که در خود انقلاب وجود داشت یعنی مردم احساس وظیفه دینی کردند و دنبال این وظیفه عمل صالح خود را انجام دادند.

خطیب جمعه کرج گفت: عده‌ای فکر می‌کنند که موضع فتنه تمام‌شده است و دائماً تلاش می‌کنند با نام بردن از سران فتنه این مسئله را عادی جلوه دهند و به اسم مطالبه از مسئولان گناه نابخشودنی آن‌ها فراموش شود این در حالی است که سران فتنه نه‌تنها عذرخواهی نکردند بلکه در حال حاضر نیز در حال فتنه هستند.

حضور گسترده مردم در یوم الله نهم دی ضروری است وی با تأکید بر اینکه یادآوری یوم‌الله نهم دی‌ماه باید باعظمت و چشمگیر باشد، گفت: با توجه به وضعیت استکبار، وضعیت منطقه و جریانات داخلی که با آن مواجه هستیم، باید یوم‌الله نهم دی‌ماه باشکوه هر چه تمام‌تر برگزار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: مردم ولایتمدار ایران اسلامی با حضور گسترده خود در یوم‌الله نهم دی‌ماه به کسانی که می‌گویند انقلاب تمام‌شده است جواب کوبنده‌ای خواهند داد.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو، به وجود سپاه حفاظت و امنیت پرواز در ایران اشاره کرد و گفت: در دوران جنگ تعدادی از هواپیماهای غیرنظامی ما توسط هواپیماربایان دزدیده شد و همین مسئله باعث شد که امام خمینی (ره) پنجم دی‌ماه دستور تشکیل سپاه حفاظت و امنیت پرواز در کشور را صادر کند.

خطیب جمعه کرج وظیفه سپاه حفاظت و امنیت پرواز در ایران را حفاظت از خطوط هوایی غیرنظامی برشمرد و گفت: نیروی غیور سپاه با تحمل سختی‌های فراوان و تقدیم شهیدان والامقام این وظیفه را به‌خوبی انجام داده‌اند.

گرامیداشت سالروز تولد عیسی مسیح وی در بخش دیگری از سخنان خود، به پنجم دی‌ماه سالروز ولادت حضرت مسیح اشاره کرد و گفت: سراسر زندگی عیسی مسیح از بدو تولد معجزه بوده است همان‌طور که می‌دانیم عیسی مسیح در گهواره سخن گفت و دارای کتاب الهی است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه هیچ پیامبری امت خودش را یک‌بعدی تربیت نکرده است، گفت: حضرت عیسی مسیح از این قاعده مستثنی نیست هرچند این مسئله در جهان طور دیگری مطرح است ولی این‌گونه نیست و همه انبیاء با طاغوت دوران خودشان به مبارزه بر خواسته‌اند.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه کلام عیسی مسیح در گهواره نشان از مبارزه بودن این پیامبر الهی است، گفت: حضرت عیسی مسیح انسان‌ها را دوست داشته است وکسی که دوستدار انسان است نمی‌تواند اهل مبارزه با ستمگر نباشد.

وی در ادامه ولادت این پیامبر الهی که روزی برای ریشه‌کن کردن ظلم، ستم و سیاهی در کنار امام عصر (عج) رجعت خواهد کرد را به همه مسیحیان به‌ویژه مسیحیان ایران اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.